Vatan Partisi Yeşilova Belediye Başkan Adayı İbrahim Kılınç oldu

Vatan Partisi, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için bütün Türkiye’de faaliyetlerini sürdürürken, Vatan Partisi adayları ülke çapında ve çevre illerde –Denizli’de emekli eğitimci Mustafa Güleç, Isparta’da emekli eğitimci, eski yerel yönetici İbrahim Perçin gibi- bir bir ortaya çıkarken, Burdur’da da çalışmalarına hız verdi. Burdur Yeşilova ilçe Belediye Başkan adayı eski İl Başkanı, emekli eğitimci İbrahim Kılınç oldu.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, gerekli olan her yerde adaylarını çıkaracaklarını, hiçbir ittifak içerisinde yer almayacaklarını, hele hele ABD kara gücü bölücü terör örgütü PKK’nin legal siyasi örgütü HDP ile yanyana gelenlerle asla bir arada durmayacaklarını ifade ederek, ilimizde Yeşilova ilçe Belediye Başkan adayını açıkladı. Reyhan, Vatan Partisi’nin Yeşilova ilçe Belediye Başkan adayını eski İl Başkanı İbrahim Kılınç olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krize de değinen Reyhan, pahalılığın ve işsizliğin halkın belini büktüğünü, ülkemizin borçlana borçlana gırtlağına kadar battığını, ama artık böyle bir ekonomik modelin uygulanma imkânının sonuna gelindiğini, Ergenekon’dan demir dağlarını Demircinin önderliğinde eriterek ve üretim ekonomisini inşa ederek çıkacaklarını vurguladı.

İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar da yaptığı açıklamayla “eski İl Başkanımıza sonuna kadar güveniyoruz. İyi bir örgütçüdür. Yeşilova’yı en iyi şekilde yönetecek tecrübe ve birikime sahiptir” diye konuştu.

Vatan Partisi Yeşilova Belediye Başkan Adayı İbrahim Kılınç ise “Yeşilova halkının yüzünü kara çıkarmayacağız” dedi. Kılınç, bir eğitim emekçisi olduğunu, deneyim ve birikimini Yeşilovalılara sunacağını, Yeşilova Belediyesi’nde halkçı bir yönetim modeli oluşturacağını, Mahalle Halk Meclisleri kurarak Belediye’yi birlik beraberlik içinde yöneteceklerini ifade etti.

Kılınç şunları söyledi:

“Ülkede ekonomik kriz her yeri yangın yerine çevirdi. Halk geçim sıkıntısı içinde kıvranıyor. Çarşıda pazarda enflasyon yüzde 30-40’larda dolaşıyor. TÜİK’in enflasyonuyla halkın enflasyonu arasında dağlar kadar fark var. Sonunda bir TÜİK marifetiyle düşük gösterilen enflasyon sonucunda maaş ve ücretlere yapılacak zammı da kuşa çevirdiler. Uzmanlar turpun büyüğünün henüz heybede olduğunu belirtiyorlar. Meşhur sloganda olduğu gibi 31 Mart’ın ardının bahar değil cehennem olduğu çok açık ve seçik anlaşılıyor. Ancak karamsar olmaya gerek yok. Bu körçıkmazdan Türkiye’nin üretim ekonomisiyle çıkacak potansiyeli vardır. Vatan Partisi’nin üretim ekonomisi siyasetleri tek dermandır. Biz Vatan Partisi’yiz, zorlukların partisiyiz, zorluklar varsa Vatan Partisi de vardır. Türkiye’de sadece işçinin iktidarıyla çözüm yok. Türkiye’nin bütün üretici sınıflarının ortak hükümetiyle iktidarına ihtiyaç vardır. Üretici baş tacıdır formülünü kullanıyoruz.”

Bu haberler de ilginizi çekebilir
Vatan Partisi Başkan Adayı Güleç Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Başkan Ercengiz’den basına yatırım turu
HDP’yle işbirliği AKP’ye en etkili seçim desteğidir Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Kendi elektriğini kendi üreten Belediye
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir