ABD heyetini protesto eden TGB’liler gözaltına alındı

ABD’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve beraberindeki heyet, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri tarafından protesto edildi. “PKK’yı kurtaramazsınız” yazılı pankart taşıyan gençlere, polis müdahale etti. 7 TGB üyesi gözaltına alındı. Aydınlık ve Ulusal Kanal muhabiri ve kameramanı da canlı yayın esnasında gözaltına alınmak istendi.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Türkiye’ye gelen Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’u Beştepe’de protesto etti.

Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi’nin haberine göre, PKK’yı binlerce tır silahla donatan ABD’nin özel temsilcisi Bolton’u protesto etmek üzere çok sayıda TGB’li Beştepe önünde yürüyüşe geçmeye çalıştı. Polis Beştepe’ye varmadan birçok TGB’liyi engelledi. TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer’in başında bulunduğu heyet Beştepe’de protestoya başladı.

BOLTON- JEFFREY-DUNFORD PKK’Yİ KURTARAMAZ

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapacağı operasyonu engellemeye çalışan ve cebinde PKK’nin haritasıyla Türkiye’ye gelen Bolton’u TGB’liler, “Bolton-Jeffrey-Dunford PKK’yı kurtaramaz” pankartıyla karşıladılar.

TGB’liler, “Kahrolsun PKK, Bolton Amerika’ya”, “Türk-Kürt kardeştir Amerika kalleştir”, “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Hepimiz Mehmet’iz PKK’ya yeteriz”, “Mehmetçiğin katili Amerika” , “Katil ABD Türkiye’den defol”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Katil PKK, iş birlikçi Amerika”, “Katil ABD, Ortadoğu’dan defol” sloganları attılar.

Gözaltına alınan TGB’liler

MEHMETÇİĞE UZANAN SİLAHLARIN HESABINI SORMAYA GELDİK

TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, “John Bolton Amerika’nın özel temsilcisi. Daha gelirken elinde çantalarla, haritalarla geldiğini söyledi. Buraya, o çantaları, haritaları Türkiye’nin merkezine gömmeye geldik. Kimse Türkiye’nin toprak bütünlüğünü tehdit edemez. Buraya gelen John Bolton, Mehmetçik’e ve polisimize uzatılan silahların sorumlusudur. ABD bunların sorumlusudur. Biz bunların hesabını sormaya geldik” dedi.

Polis, protestoyu takip eden Ulusal Kanal ekibini de gözaltına almaya çalıştı. O anlar Ulusal Kanal kameraları tarafından anbean kaydedildi.

Gözaltına alınan 7 TGB üyesinden 5’i serbest bırakıldı.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
Vatan Partisi Başkan Adayı Güleç Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Başkan Ercengiz’den basına yatırım turu
HDP’yle işbirliği AKP’ye en etkili seçim desteğidir Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Kendi elektriğini kendi üreten Belediye
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.