Başkan Akbulut’tan Çavuşoğlu’na sert sözler

Sayın Bakanım, Burdur’dan Terörist Barzani’ye

Kırmızı Halılar serenler Çıkmaz

Önceki gün partisinin düzenlediği mitinge katılmak ve seçim çalışmalarına destek vermek üzere ilimizi ziyaret eden Cumhurbaşkanı ve AK Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik eden ekipte bulunan ve Cumhurbaşkanından önce mitinge katılan vatandaşlara seslenen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’yi) kastederek “terörist” demesi Burdur halkını ve CHP’lileri çileden çıkardı ve CHP cenahından yanardağ püskürmesi gibi öfke patlaması geldi. Başkan Akbulut, ateş gibi sözlerle Çavuşoğlu’nu eleştirdi.

Ülke hızla yerel seçimlere gidiyor. Gerilimin ivmesi de hızla artıyor.

Taraflar, milli birlik ve beraberliği her zamankinden fazla ihtiyacı olan ve vatan savaşı veren, “beka” sorunu olduğu söylenilen ülke sathında özellikle iktidar sahipleri halk arasında gerilimi artıran, düşmanlık, kin ve husumet tohumları eken faaliyetlerden geri durmuyor.

BURDUR’DAN OSLO’DA TERÖRİSTLERİ KARŞILAYAN TERÖRİST ÇIKMAZ SAYIN BAKANIMé

Bu kapsamda önceki gün Burdur’u ziyaret eden ve düzenlenen mitinge katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın kafilesinde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı konuşmada CHP’lilere “terörist” deyince kamuoyunda ve CHP’liler arasında kıyamet koptu.

Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Ali Orkun Ercengiz’in Burç Mahallesi sakinleriyle biraraya geldiği seçim çalışması toplantısında açılış konuşması yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na, “Burdur’dan Oslo’da teröristleri karşılayan terörist çıkmaz Sayın Bakanım” diye ateş gibi sert sözlerle yüklendi.

BURDUR’DAN TERÖRİST BARZANİ’YE

KIRMIZI HALILAR SEREN TERÖRİST ÇIKMAZ SAYIN BAKANIM!

“Dün Burdur’a gelerek, bizlere, Burdurlulara, kentin yüzde ellisine terörist diyen Dışişleri Bakanı’na da buradan seslenmek istiyorum” şeklinde başlayan eleştirisinde Başkan Akbulut şunları söyledi:

“Burdur’dan terörist çıkmaz Sayın Bakanım; Burdur’dan Oslo’da teröristleri karşılayan çıkmaz Sayın Bakanım; Burdur’dan, terörist Barzani’ye kırmızı halı serecek kimse çıkmaz Sayın Bakanım. Bizler bugün İYİ Parti ile ittifak yaptık ama hem AKP’lilerle hem MHP’lilerle, bugün bizlerle gönlü olan tüm siyasi parti ve düşüncelere gönül veren vatandaşlarımızla biraradayız.”

GÖNÜLLERİN İTTİFAKINA BAŞKAN ADAYI: ALİ ORKUN ERCENGİZ

Başkan Akbulut sözlerine, “Ali Orkun Ercengiz gönüllerin ittifakına belediye başkan adayıdır” diyerek son verdi.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir