EYT’liler yüz binlerce imzayı Erdoğan’a gönderdi

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) taleplerinin seçimlerden önce Meclis’te görüşülmesi için yüz binlerce imza topladı. Topladıkları imzaları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdi.

“BİZİ GÖRMEYENİ SEÇİMDE BİZ DE GÖRYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanlığına gönderilen imzalarla ilgili Aydınlık’tan Seda Akyüz’e konuşan EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ankara Şube Başkanı Gönül Boran Özüpak, “biz artık vaat değil seçimden önce çözüm istiyoruz. Aksi durumda bizi görmeyeni biz de sandıkta görmeyeceğiz” dedi.

YÜZBİNLERCE İMZA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A GÖNDERİLDİ.

Türkiye’nin dört bir yanında basın açıklamaları yapan, Başkentte 10 Şubat günü büyük bir MİTİNGE imza atan EYT mağdurları, taleplerinin hükümetin gündemine girmesi ve çözüm bulunması için mücadeleye devam ediyor. EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği önderliğinde illerde yapılan tüm eylemlerde imza toplama kampanyası başlatılmıştı. Kısa süre önce başlatılan imza kampanyasında yüz binlerce imza toplandı. Toplanan imzalar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a iletilmek üzere Ankara’ya gönderildi.

YILDIRIM: İNTERNET ÜZERİNDEN BİZ DE TOPLADIK

KıvılcımHaber’e konuşan EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Burdur Şube Başkanı Evrim yıldırım, “biz de internet üzerinden topladık” dedi.

VAAT İSTEMİYORUZ

Özüpak, şu ana kadar ıslak imzalı 50 bin, sosyal medya üzerinden de 200 bine yakın imza toplandığını söyledi. Özüpak, imzaları Cumhurbaşkanlığına Ve AKP Genel Merkezine gönderdiklerini,  Cumhurbaşkanının sorunları kendilerinden de dinlemesini istediklerini ifade ederek, “EYT’lilerin sayıları ve maliyetlerini ortaya koyalım. Biz, Türkiye’ye yük getirmediğimiz gibi aksine çalışma hayatımızda elimizden alınan kaynaklarımızla en fazla hizmet veren insanlarız. İstediğimiz elimizden alınan haklarımızın iade edilmesi. Ve bunun seçimden önce yapılmasını istiyoruz. Biz artık vaat istemiyoruz. Yıllarca seçim beyannamelerinde yer aldık. Bütün partilerin oy potansiyeline sahibiz” diye konuştu.

BİZİ GÖRMEYENİ BİZ DE GÖRMEYECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet yetkililerinin EYT’lilerle ilgili “gündemimizde yok” açıklamasını eleştiren Özüpak, “bizi görmeyeni biz de görmeyeceğiz diyoruz. Kitlesel olarak sandıkta da bunu uygulayacağız. Bizi nereye kadar görmezden gelecekler? ‘Gündemimizde yok’ demek cevap mı? Bunu asla kabul etmiyoruz. Topluluğunuz şu sayıda, maliyet budur diyerek gerçek verileriyle masaya oturmak istiyoruz. ‘Orta yol bulunur’ açıklaması yoksa biz de sandıkta orta yolu bulmayız. Sayın Cumhurbaşkanına tekrar sesleniyorum; bize bir randevu verin ve sorunlarımızı bir de bizim ağzımızdan dinleyin” dedi.

SEÇİMİ EYT’NİN OYU BELİRLER

Öte yandan EYT’liler günlerdir sosyal medya ağı Twitter’da çalışma yürütüyor. SeçimiEYTninOyuBelirler başlığı, on binlerce kişinin attığı tweetle, sosyal medyada gündem oldu.

BAKAN SELÇUK: EYT GÜNDEMİMİZDE YOK

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) Genel Kurulunda emeklilikte yaşa takılanların (EYT) haklarının verilmesini isteyen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye, “bu konu gündemimizde yok” diyerek cevap verdi.

Bakan, 4 milyon EYL’liyi hiçe saydı!

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir