Milletvekili Özçelik’le Ali Say arasında sosyal medya savaşları

Yerel seçimler yaklaştıkça bir yandan siyasi faaliyetler hızlanıyor diğer yandan polemik ve karşılıklı atışmalar yoğunlaşıyor. Algı yaratma operasyonları ve kendisine ait olmayan eserlere dahi sahip çıkmaya kalkışacak kadar geçmişin bütün değerlerinin sahibiymiş izlenim verme çabaları, çaresizliğin dayanılmaz hafifliğinde debelenmek olarak algılanıyor. Bu kapsamda önceki gün AKP Milletvekili Bayram Özçelik’in Necatibey (Manastır) Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında yaptığı basın açıklamasında projeyi kendilerine maletmesi Belediye Meclis üyesi, eski Başkan Yardımcısı ve dönemin Burdur Belediyesi Kentsel dönüşüm Komisyonu Başkanı Ali Say’ı çileden çıkardı. Say, “insanların emeğinin hakkını yemek en büyük günahtır Sayın vekilim” diye sosyal medya hesabından sert çıktı.

Önceki gün Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir basın açıklamasıyla, Necatibey (Manastır) Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklama yaparak, “yine İl Başkanımız Volkan Mengi ve Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt ile birlikte yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Necatibey Mahallemizde (Manastır) Kentsel Dönüşüm için TOKİ Başkanlığımız tarafından projelendirme çalışmaları tamamlandı. Yapılan çalışma ile 159.850 m2 alan içinde 555 Konut, Sosyal Donatılar, Okul Alanı, Ticaret Alanları ile projesi tamamlanmış ve çalışmaları devam etmektedir. Yapılan çalışmalar ile ilgili Yine TOKİ Başkanlığımıza bağlı Gedaş Firması tarafından bilgilendirme toplantıları gerçekleşecektir. Bu özel olarak hazırlanan Burdur’a özgü mimarisi olan proje ile Burdur’umuza ayrı bir görünüm kazandıracaktır. Ülkemizde Kentsel Dönüşümün Güvencesi TOKİ olmuştur. TOKİ’nin de güvencesi AK Parti’dir” demişti.

Bunun üzerine konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ali Say, “Necatibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesini Burdur Belediyesi – TOKİ ve alt taşeron Gedaş firması uzun görüşme ve proje değerlendirmeleri sonucu bir sene önce bitirdik. Hazirandan sonraki süreçte ekonomik kriz sebebiyle TOKİ bu dönüşümü askıya aldı! Şimdi merak ettiğim, bu proje için isim verdiğiniz; o zaman il başkanı bile olmamış Sayın Volkan Mengi ne yapmıştır? Henüz 1 ay öncesine kadar ismi geçmeyen Sayın Deniz Kurt ne yapmıştır? Sayın Vekilim Bayram Özçelik açıklar mısınız?  İnsanların emeğinin hakkını yemek en büyük günahtır, bunu hatırlatmak isterim” dedi.

Daha sonra bu paylaşımın altında yoğun bir tartışma, zaman zaman seviyesiz bir polemik yaşandı.

Ali Say’ın “gündeme gelebilmek”, “ortalığı karıştırmak” için böyle paylaşımlar yaptığını, “herkesin kendi işini yapması gerektiği”ni ileri süren Milletvekili Özçelik, ”kendisiyle mücadele ederek prim yapacağını zannettiği”ni ifade etti.

Bu arada Belediye Meclis aday adayı Nihat Ülkü taşı gediğine koyuverdi: “Bayram Özçelik Vekilim Ali Say FETÖ’cü olabilir mi? Pensilvanya da çekilmiş fotoğrafını gördüydüm.”

Bu haberler de ilginizi çekebilir
Vatan Partisi Başkan Adayı Güleç Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Başkan Ercengiz’den basına yatırım turu
HDP’yle işbirliği AKP’ye en etkili seçim desteğidir Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Kendi elektriğini kendi üreten Belediye
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir