“Son 3-2-1 spotu”nun hazin sonu: cerihanın ortaya saçılması!

İYİ parti Meclis ve Encümen Üyesi Mehmet Yavuz Kaya, Burdur Kamuoyunun ibretle izlediği, siyaset arenasının incir kabuğunu doldurmayacak dedikodularla yürümeye çalıştığı, koskoca bir partinin milletvekili eski adayının dedikodularla siyaset yapmaya çalıştığı gerçeğini ortaya çıkardı. Bu durum karşısında on binlerce oy vermiş vatandaş dizlerini döverek “ben buna mı oy verdim” diye hayıflandığı belirtiliyor.

“Son 3-2-1 spotu”yla günlerdir sosyal medya hesabından kamuoyunun dikkatlerini üzerine çekmeye çalışan İYİ Parti Kurucu Başkanı ve Milletvekili adayı Osman Kurt’un, Mehmetçiğin sınır boylarında ABD’nin “kara gücüm” dediği bölücü terör örgütü PKK’ye, YPG’ye, IŞİD vs yobaz terör örgütlerine, İsrail haydut devletine, Amerikancı Gladyo darbeci örgütü FETÖ’ye karşı vatan savaşı verdiği, ülkenin “beka” sorunu yaşadığı, ABD’nin Türkiye’yi hizaya getirmek için ekonomik saldırı altına aldığı şartlarda ve yapısal sorunların da katkısıyla ekonomik krizle boğuştuğu ve hızla yerel seçimlere gittiği bir dönemde, hakkında şu şunu söylemiş bu bunu söylemiş türü boş işlerle ve incir kabuğunu doldurmayacak dedikodularla uğraşması kamuoyunda manidar bulundu.

Hakkında dedikodu yaptığını ileri sürdüğü kendi partisinin Encümen Üyesi Mehmet Yavuz Kaya da sosyal medyadan yaptığı açıklamayla cerihayı deşip irini kamuoyunun gözleri önüne serdi. Böylece on binlerce vatandaşın dizlerini dövmesine sebep oldu. Siyasi kombinezonları ve dalavereleri açık ederek, dökülen, çöken, 31 Mart’a doğru Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, partinin ikinci adamı Koray Aydın’ın bile yuvasına döneceği, kendisine bağlı teşkilatları da istifa ettirerek partiyi çökerteceği iddialarının alıp yürüdüğü bir partinin hali perişanını da kamuoyunun önüne koydu.

BOMBA KENDİ ELİNDE PATLADI

Osman Kurt’un hakkında dedikodu yapanlar listesine koyduğu Yavuz Kaya, yapılan işi, ”sansasyon yaratmak”, “son 3-2-1 spotuyla kamuoyunda beklenti” oluşturmaya çalışmak olarak değerlendirerek, “sosyal medyadan paylaşım yaparak bu açıklamaya sebep olup bombayı asıl kendi elinde patlatmıştır. Bizim FİTNE, fesatlık, kıskançlık, yalan, yanlış, yolsuzluk, tehdit, belden aşağı işler ile ilgimiz olmaz. Çamur at izi kalsın da yapmam, boş işlerle uğraşmam, bilgisiz, belgesiz de asla konuşmam !!! Olta at, tut siyasetini yapan birçok kişi olabilir. Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz!” dedi.

PARTİ İÇİ MESELEDİR AMA PANDORANIN KUTUSU AÇILMIŞTIR

Kendisinin milletvekilliği adaylığını desteklediğini, ancak “sonuçları açısından karşılaştığı durumun vahim” olduğunu, “parti içi mesele olduğu”nu ama “pandoranın kutusunun açıldığı”nı ve sosyal medyada mecra açıldığını belirten Kaya, İYİ Parti içindeki cerihaya neşteri vurarak örgütsel hali perişanı kamuoyunun önünde koydu.

OSMAN KURT, İL BAŞKANI OLARAK

ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLMEMİ İÇİNE SİNDİREMEMİŞTİR

Kaya, kendisi hakkında dedikodu yaptığı iddialarının, okları kendisinin üzerine çekmeye yönelik, kendisini “suizan altında bırakan açıklamalar”ın asıl sebebinin, o dönem İYİ Parti İl Başkanı Olan Osman Kurt’un, Türkiye’de bir ilk olduğunu ileri sürdüğü, Meclis’te grubu bile bulunmayan bir parti üyesinin 26 üyeli Meclis’te Encümen üyesi seçilmesini içine sindirememesi olduğunu belirtti.

TEŞKİLATI İKİYE BÖLDÜNÜZ;

İNSANLARI KÜSTÜRDÜNÜZ, İSTİFALARA SEBEP OLDUNUZ!

Osman Kurt’un, İl Başkanlığı ve seçim esnasında partisinde ikilik yarattığını, ilçelerle sorunlar yaşadığını, partiyi yanlış tutumlarla ikiye böldüğünü belirten Kaya, “insanlar küsmüş, istifalar olmuştur. Kendi atadığın İl Başkan Yardımcıları ve Yönetiminin (eğitimci sevilen, değerli insan Yılmaz Erkazancı ve dostlarımız) neden istifa ettiğini bir düşün ve sorgula. O dönemde en fazla teşkilata üye kazandıran başarılı bulduğum bayan esnafa (F.U.) yaptıklarınızı umarım unutmamışsındır. Hatalarına sebep arıyor isen çok güvendiğin kavgaya karışan yakın arkadaşların ve kendinde ara. Sorumlusu ben değilim” şeklinde değerlendirmede bulundu.

KAMUOYU, BU KANUNSUZLUĞUN NE OLDUĞUNU MERAK EDİYOR

Yavuz Kaya, açıklamalarında, Osman Kurt’un kendisinden “kanunsuzluk karşısında sessiz kalması”nı istediğini ileri sürüyor. Şöyle diyor:

“Milletvekilliği seçimi esnasında kanunsuzluk karşısında sessiz kalmamı, hatta rapor almamı istemeni çok yadırgadım ve size yakıştıramadım. Siz ise parti yönetiminin bana karşı tavırlı olmalarını sağladın, seçim çalışmalarına katılmamı istemedin. Hiç kimse kusura bakmasın kanunsuzluk karşısında Encümen Üyeleri asla rapor alamaz!”

Şimdi Burdur kamuoyu Yavuz Kaya’dan bu kanunsuzluğun ne olduğunu açıklamasını merakla bekliyor.

Ve Yavuz Kaya böyle bir çocukluk hastalığı karşısında çağrısını patlatıyor:

“Bir seçim var… Akdeniz bölgesindeki diğer iller gelecekteki hedeflerini ve yatırımları konuşuyor. Konya, Konya Aselsan’ı yaratmaktan bahsediyor, Antalya kanalizasyon sorununu çözmüş, iyileştirmeyi, turizm için mobilya organize sanayisini konuşuyor. Afyon yol ekonomisinden gelirine gelir katıyor. Isparta 20-30 m’lik bulvarlar ile şehir içi kolay ulaşım, taşmayan kanalizasyonlar ve otoparkı konuşuyor, bir kişiye 5 buçuk ağaç düştüğünden, dünya şehri olma isteğinden bahsediyor. Ceviz kabuğunu doldurmayacak bir durum ile kamuoyunu meşgul etmeyi bir acizlik olarak görüyorum, size yakıştıramıyor komik buluyorum.”

“Bak TOKİ ile ilgili Sn. Cumhurbaşkanımıza gönderdiğim açıklama için bazı basın organları değer verip yayınlarken, bazıları da sizin sosyal medya paylaşımınızdaki açıklamayı değerli buldukları için yer vermediler. Birlik olalım memleketimize faydamız dokunsun. Siyaset bir amaç değil araçtır. Kamu yararına kullanalım.”

Sosyal Medyada Paylaşılan, Sonrasında Basında Yer Alan Çirkin, Asılsız, Tamamen Karalama ve İtibarsızlaştırmaya Yönelik…

Yavuz Mehmet Kaya paylaştı: 22 Şubat 2019 Cuma

Osman Kurt ne demişti?

Üzülerek de olsa, konuşmak benim için kaçınılmaz oldu.Bu paylaşım kendi partilim! ve yöneticilerim! tarafından…

Osman Kurt paylaştı: 20 Şubat 2019 Çarşamba

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir