İbrahim Perçin, Vatan Partisi Isparta Belediye Başkan Adayı oldu

Isparta Vatan Partisi, Genel Sekreter Utku Reyhan’ın katılımıyla düzenlediği basın toplantısında Belediye Başkan adayı açıkladı. Daha önce kamuoyunda İYİP ve CHP arasında oluşturulan Millet İttifakı’na katılacağı ifade edilen Vatan Partisi Isparta Belediye Başkan adayı İbrahim Perçin oldu.

Vatan Partisi’nin Isparta Belediye Başkan adayı, Gelendost/ Yaka’nın önceki Belediye Başkanı emekli eğitimci İbrahim Perçin oldu.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, partisinin il merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla İbrahim Perçin’in Belediye Başkan adaylığını resmen açıkladı.

MİLLET İTTİFAKI’TAN NEDEN ÇEKİLDİ?

CHP-İYİP arasındaki Millet İttifakı içerisinde neden yer almadıklarını da anlatan Reyhan, “Sayın Belediye Başkan Adayının HDP’ye karşı net bir tutum almasını ve kamuoyuna ifade etmesini istemiştik. Ancak, ne kendisi ne de kendisini destekleyen partiler böyle bir tutum açıklamamıştır” dedi.

OY ALABİLMEK İÇİN İLKELERİNDEN

VAZGEÇEBİLECEK BİR ANLAYIŞLA YANYANA GELMEYİZ

HDP’nin askerlerimizi şehit eden, vatan bütünlüğümüze kasteden ve ABD’nin “kara gücü” olan bölücü terör örgütü PKK’nin yasal partisi olduğunu vurgulayan Reyhan, “HDP demek PKK demektir. Vatan Partisi Genel Merkezi olarak HDP ile bir seçim ittifakı içerisinde yer almayacağımızı belirtmiş bir partiyiz. Isparta’da da diğer illerde de bu ittifakın içerisinde açık ya da gizli HDP ortaklığına izin vermeyiz. Sözde milliyetçi partiler, neden HDP’ye karşı bir tutum açıklamak konusunda bu kadar endişeliler? Oy almak için her türlü ilkelerinden vazgeçebilecek bir anlayış ile yan yana gelemeyiz” diye konuştu.

Reyhan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ispartalılar vatanseverdir, milliyetçidir. Isparta’da bir Uygur sorunu varmış gibi tutup İYİ Parti adayının Çin emperyalizminden söz etmesi de bunların sahte milliyetçi olduklarını gözler önüne sermiştir. Popülizm yapmak istiyorlar. Biz Vatan Partisi olarak HDP’ye karşı net bir tavır ortaya koymayan siyasi oluşumlarla yan yana gelemeyiz. Bu sebeple de kendi adayımızla Isparta merkez ve ilçelerinde seçime katılacağız.”

“KENDİSİNİ İSPATLAMIŞ BİR HALK ADAMI”

Belediye Başkan adaylarını tanıtımını yapan Reyhan “Isparta Belediye Başkan Adayımız deneyimli bir yerel yöneticidir. Gelendost/ Yaksa beldesinde belediye başkanlığı yapmış bir isimdir. Ahlakıyla, disipliniyle, çalışkanlığıyla kendisini ispatlamış bir halk adamıdır. Isparta’ya en iyi hizmet edebilecek isim de Sayın İbrahim Perçin’dir” dedi.

Vatan Partisi İl Başkanı Bilal Şimşir de konuşmasında “üye toplantılarımızda Isparta’yı en iyi yönetebilecek arkadaşımızı belirledik. Sayın İbrahim Perçin’i aday olarak bugün kamuoyuna açıklıyoruz. Kendisine güveniyoruz. Isparta’nın geleceğini perçinleyebilecek bir arkadaşımız” ifadelerini kullandı.

“BİZİM OY ORANIMIZ YÜZDE 90”

Vatan Partisi Isparta Belediye Başkan adayı ilan edilen İbrahim Perçin de, “öncelikle partime teşekkür ediyorum. Partimizin verdiği bu kutsal görevi sonuna kadar götüreceğiz. Ben bir eğitim emekçisiyim. Yaka Beldemizde Belediye Başkanlığı yaptım. 33 yıllık devlet tecrübemi Isparta’mızın geleceğini inşa etmek için değerlendireceğiz. Bizim oy hesabımız yok. Türkiye’de ve Isparta’da yüzde 90 oranını aşan bir antiemperyalist, Amerikan karşıtı bir yaklaşım var. Bizim oy oranımız bu yüzde 90’dır işte. Isparta seçeneksiz değil” diye konuştu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir
Vatan Partisi Başkan Adayı Güleç Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Başkan Ercengiz’den basına yatırım turu
HDP’yle işbirliği AKP’ye en etkili seçim desteğidir Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Kendi elektriğini kendi üreten Belediye
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.