İlk dersi Rektör Korkmaz’ın verdiği Tazelenme Üniversitesinde ders zili çaldı

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan’ın önderliğinde geliştirilmiş bir sosyal sorumluluk projesi olan Tazelenme Üniversitesinin yedincisi olan ve ilk dersi Rektör Korkmaz’ın verdiği Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ’de) ders zili çaldı. Yaklaşık 80 öğrencinin katıldığı Tazelenme Üniversitesi’nde dersler bu dönem için seminerler halinde yapılacak. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında da 4 yıllık örgün eğitime geçiş yapılacak.

Rektörlük Senato Toplantı Odasında yapılan ilk derste Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini ellerinde doğmuş bir çocuğa benzetmesiyle konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Âdem Korkmaz, “üniversitemizin böyle bir programı başlatmış olması, sizlerin de bu çalışmaya güçlü bir şekilde katılım yapmanız bizlere mutluluk veriyor. Sizler üniversitenin kenti ile buluşmasının bir ayağı olacaksınız. MAKÜ hepimizin, sizlerin kuşaklarının elinde büyümüş bir çocuk. Burdur’un bir değeri haline gelen üniversitemiz çocukluk dönemini geride bıraktı, gençlik dönemini yaşıyor. Sizlerin burada olması üniversitemizin prestijli bir çalışma yapıyor olması buna ön ayak olmanız üniversitemiz ve şehrimiz açısından da son derece önemli. Eğitim kenti Burdur’da üniversite olarak büyümeye gelişmeye devam ediyoruz. Gelişme ve büyüme stratejilerimize çevresel büyüme stratejisini de ekleyerek yaptığımız çalışmalarla üniversitemizin iyi bir çizgiye oturmasını planlıyoruz” dedi.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ POLİKLİNİKLERİ BU YIL İÇİNDE HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK

Üniversite ile vatandaşları birleştirmek için yapılan çalışmalardan da söz eden Rektör Korkmaz, “kentine yönelen üniversite olarak üniversite ile vatandaşları bir araya getirmek için yaptığımız çalışmalardan biri de şehir merkezinde yer alan yerleşkemizde yapımına başlanılan Diş Hekimliği Fakültemizin poliklinikleri bu yıl içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak” diye konuştu.

TAHLİYE EDİLECEK OLAN CEZAEVİ ALANINDA KURULACAK

MESLEKİ EĞİTİM OKULUNDA KADINLARA YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILACAK

Rektör Korkmaz, kadınlara yönelik çalışmalar da yapılacağını, kadın istihdamını önemsediklerini belirterek, “bunun yanında kadın istihdamına önem veriyoruz ve bu çerçevede de cezaevi alanının tahliyesinden sonra o alana yapacağımız Mesleki Eğitim Okulunda kadınlarımıza yönelik çalışmalar yapacağız” dedi.

MAKÜ’NÜN KENTTEKİ TEMSİLCİSİ SİZLER OLACAKSINIZ

“Üniversitenin şehirdeki temsilcileri sizler olacaksınız” diyen Rektör Korkmaz, öğrencilere sahip çıkılmasını, onlara bir anne-baba şefkati ile yaklaşılmasını, yanlışlarında güzellikle uyarıp, doğru yolun gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak, “bundan sonra sizler de artık bir üniversite mensubu olarak öğrencilere farklı bir gözle bakıp, onlara karşı geliştirici bir misyon üstlenmeniz gerekir” dedi.

Daha sonra yapılan derste öğrenciler duygu ve düşüncelerini paylaşarak, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi yönetimini ve hocalarını kutlayıp, teşekkürlerini ilettiler.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir