Dinciler tarih boyunca bunu hep yaptı

Gericilik, tarih boyunca herdaim emperyalizmin

hizmetinde ve emrinde; Akit yazarı İsrail saflarında

Hemşerimiz, TGB ve Aydınlıkçıların son zamanlarda yetiştirdiği cesur öncülerden birisi,  İstanbul/ Kadıköy Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Akit TV’de 21 Şubat 2019’da katıldığı Başka Açıdan programında, Akit yazarı Kenan Alpay’ı Aydınlık ve Vatan partisi düşmanlığı yapayım, köşeye sıkıştırayım derken Filistin kamplarında devrimcileri bombalayan İsrail’in saflarına düşüşünü kanıtlayarak ters köşe yaptı.

Gericilik, tarih boyunca herdaim emperyalizmle işbirliği içinde olmuş, onun saflarında vatanseverlerle boğuşmuştur. Bütün vatan savunması savaşlarında, bütün devrimci, demokratik mücadelelerde böyle olmuştur. Tarih bunun tanığıdır ve sayısız örneklerle doludur. Asya’da vatan savunması savaşlarında böyledir. İstiklal Savaşı’mızda böyledir. Padişah Vahdeddin, en büyük İngiliz işbirlikçisi olarak bir İngiliz zırhlısına binerek kaçmıştır vatandan. İstanbul hükümetlerinin İngiliz altınlarıyla örgütlediği ve Ankara’nın üzerine sürdüğü dinci gerici isyanlar böyledir.

İzleyelim!

Kenan Alpay: Peki sizin hareketiniz yıllar boyunca buradan insanları Suriye’de gerilla eğitimi alsın diye, Lübnan’da gerilla eğitimi alsın diye göndermediniz mi?

Osman Erbil: İsrail’le savaşmaya gönderdik. İsrail onları bombaladı. Orada da mı İsrail’in yanındasınız? Bakın görüyor musunuz siyasal İslamcı bir yazar İsrail’le mücadele edenlere karşı nasıl da İsrail’in yanında yer alıyor. Filistin davasında Aydınlıkçıların göstermiş oldukları mücadeleler konusunda, İsrail tarafından katledilmeleri karşısında nasıl İsrail’in yanında yer alıyor bakın!

Kenan Alpay: Palavrayı bırakın!

Osman Erbil: Açarsınız interneti okursunuz efendim! Orada Aydınlıkçıların neden öldüğünün belgelerini getireyim mi size?

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir