HALK OYUNLARI YARIŞMASI SONA ERDİ

Yüzlerce öğrenci yetiştirmiş olan merhum

Halkoyuncu Ali Gündüz adına oğullarına plaket verildi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması Spor Lisesi Hüsnü Bayer Spor Salonu’nda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya yarışmaya katılan tüm sporcu ve antrenörlere başarılar diledi.

Açılış konuşmasının ardından halk oyunlarına gönül vermiş, yüzlerce öğrenci yetiştirmiş olan ve geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Ali Gündüz’ün anısına oğulları Devrim ve Güntaş Gündüz’e eski halk oyunları oyuncusu Fatma Kurt tarafından plaket takdim edildi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği ve 7 okul ve 176 sporcunun katıldığı Okul Sporları Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması Geleneksel Düzenlemesiz dalda Minikler ve Gençler kategorisinde, Geleneksel Düzenlemeli dalda Yıldızlar ve Gençler kategorisinde gerçekleştirildi.

Geleneksel Düzenlemesiz Dal Minikler kategorisinde 83.66 puan alan Bahçelievler Şehit Sıtkı Kara İlkokulu birinci, 81 puan alan Bucak Fatih Sultan Mehmet İlkokulu ikinci olurken, Gençler kategorisinde 85.66 puan alan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi birinci oldu.

Geleneksel Düzenlemeli Dal Yıldızlar kategorisinde 89.66 puan alan Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu birinci, 82 puan alan Bucak Emin Gülmez Ortaokulu ikinci olurken, Gençler kategorisinde 89 puan alan Özel Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi birinci, 86.66 puan alan Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi ikinci oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ödül töreninde dereceye giren okullara ve sporculara ödülleri İl Müdürümüz Orhan Kemerkaya, Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Ali İhsan Erkan, Hakem Kurul Temsilcisi Fatih Karabacak ve hakemler tarafından verildi.

Grup müsabakalarında İlimizi temsil edecek okullara başarılar dileriz.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EYT’liler toplandı Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir