AK Parti’den Müteahhitler Derneği ve Mimarlar Odası’na ziyaret

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Cumhur İttifakı AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt ve İl Başkan Yardımcıları, Müteahhitler Derneği Başkanı Halil Özer, Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Özeş ve Yönetim Kurulu üyelerine ziyarette bulundu.

Ziyaret esnasındaki konuşmasında müteahhitlerin ve mimarların sıkıntılarının farkında olduklarını belirten İl Başkanı Volkan Mengi, İmar’daki ruhsatların ve iskânların en az bir ay içerisinde verilmesi gerektiği ve imar planı düzenlemelerinin kişiye özel değil genel prensiplerde adil yapılması gerektiğini vurguladı. İmar işlemlerinde kişiye özel ilgi ve işlemlerin hızlandırılması gibi toleransların yapılmaması gerektiğini de işaret eden Başkan Mengi, herkesin inşaat ruhsat ve iskânının 1 ay içinde verilerek, kent ekonomisine bir an önce katkı sağlanması için destek olunması gerektiğini ifade etti.

Cumhur İttifakı AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt da, “inşaat ruhsat ve iskân işlemleri kişiye özel değil, herkese eşit süre içerisinde ve adil bir hizmet verecek şekilde şehir ekonomisine bir an önce katkı sağlamasının önünün açılmasını gerekiyor. Biz Burdur’da her zaman görüştüğümüz müteahhit ve mimar arkadaşlarımızın anlattığı gibi imar planı değişiklikleri kişiye özel değil, herkese adil davranılan imar çalışmalarını hayata geçirmeliyiz. Alt yapı çalışmalarının ana organizatörü belediye olmalıdır. Su, Kanalizasyon, Telekom ve Elektrik gibi alt yapının tek bir yerden yani belediyeden organize edilmesi gerekiyor. Böylece tüm ekipler koordineli olarak çalışarak, alt yapı ve imar işlemleri kesintisiz ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir