Başkan Ercengiz, çok kritik açıklamalarda bulundu

Başkan Ercengiz, dün akşam Burç Mahallesi sakinleriyle

toplantısında son zamanlarda hakkında algı operasyonları

yapılan konularda etkili ve kritik cevaplar verdi; mahalle

sakinlerine 5 yılda yaptıklarını yapamadıklarını anlattı

Ülke ve ilimizde yerel seçim çalışmaları bütün hızıyla gittikçe sertleşerek, anketler karşısında paniğe kapılan ve çaresizliğe düşenler tarafından rakibinin seçim çalışmalarının organizasyonunu yapan şahsın eşinin -çalıştığı yerden ücra bir köşeye sürgün gibi- yerini değiştirmeye kadar varan Makyavel yöntemleri de kullanılarak devam ediyor. Bu kapsamda bir yandan Belediye hizmetlerini sürdürürken diğer yandan seçim çalışmalarını yapan Burdur Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Ali Orkun Ercengiz, dün akşam Özeren Grand Hotel Konferans Salonunda Burç Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. İlginin heyecanın ve tezahüratın bol olduğu gecede yaptığı uzun konuşmada Başkan Ercengiz, bir yandan 5 yılda yaptıklarını ve yapamadıklarını sebepleriyle birlikte açıklarken bir yandan da rakibinin hakkında yaratmaya çalıştığı mesnetsiz algı operasyonlarına sert cevaplar verdi. Ve gene “Hodri meydan!” çekti.

Başkan Ercengiz’in konuşmasının satırbaşları şöyle:

Çöp toplama hizmeti alan belediyeden çöpünü kendi toplayan belediyeye geçtik. Böylece ayda 5 milyon lira civarında tasarruf sağladığımız gibi makine parkurumuz 50’ye yakın araca sahip oldu.

ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETEN BELEDİYE OLDUK

Gene çöp toplayan belediyeden çöp ve biyolojik atıktan elektrik üreten belediye olduk. Ülkede tek olan bir tesis yarattık.

Yeşil alanları kişi başına 7 m2’den 12 m2’ye çıkarttık.

Temiz ve aydınlık bir Burdur sokakları yarattık.

ELEKTRİK ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETEN BELEDİYE OLDUK

Bölgenin en gösterişli ve parmakla gösterilen Fenişleri Kampusunu yarattık; çatısına baştanbaşa güneş enerjisi panelleriyle kaplayarak 0,6 MW elektrik üretimi sağlayan bir tesis haline getirdik. Böylece belediye elektrik tüketiminin beşte birini kendimiz üretmeye başladık.

En kıymetlilerimizin son yolculuğuna uğurladığımız mekânları viranelik olmaktan kurtararak tertemiz, pırıl pırıl hale getirdik.

Cumhuriyet Yaşam Merkezi, El Sanatları Tesisi gibi üretime, gelir getirmeye yönelik tesisler inşa ettik.

İÇME SUYUNUN GERÇEK HİKÂYESİ

Başkan Ercengiz en sert cevabı içme suyu konusunda oluşturulan algıya verdi.

Başkan Ercengiz, önceki gün Burdur’a gelen ve yalan yanlış bilgiler verilerek hakkında olumsuz, haksız ve yalana dayalı algı oluşturulmasına alet edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingdeki konuşmasında Burdur’un içme suyu ile ilgili olarak isale hattının Belediye tarafından yapılmadığını ve suların içilemediğini söylediğini belirterek, “musluk suyu akmayanınız var mı” diye sordu.

Başkan Ercengiz şunları söyledi:

Seçim çalışmaları için Burdur’umuza gelen Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ne yazık ki 31 Aralık 2017 tarihinde Burdur’umuza gelen dönemin Başbakanı Binali Yıldırım gibi yanlış bilgilendirilmiştir. 

Burdur içme suyunun gerçek hikâyesi şöyledir:

2014 yerel seçimlerini kazandıktan 3 ay Belediyemiz Su İşleri Müdürlüğü’nün bir yazısı ile  DSİ 182. Şube Müdürlüğüne Burdur’un içme suyu ile alakalı görüşlerimizi ve taleplerimizi bildirdik. Burdur’un içme suyundaki sıkıntıları Cumhurbaşkanımızın talimatı ile dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu tarafından takip edilerek isale hattı çalışmaları, 10 bin metreküplük ana depo, Atatürk Mahallesi’nde 5.000 m3’lük depo yenilemesi, Gökpınar Mevkiindeki sondajların yenilenmesi ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan Arıtma Yumuşatma tesisi olmak üzere DSİ tarafından yürütülmektedir.

Tüm bu işlerin %98’lik bölümü DSİ tarafından tamamlanmış, sadece Atatürk Mahallesi’nde yenilenmesi planlanan 5.000 m3’lük depo ile MAKÜ Yerleşkesi içerisindeki Arıtma Yumuşatma Tesisi’nin yapım işleri kalmıştır. 2018 yılı Haziran ayında ihalesi yapılması beklenen Arıtma Yumuşatma Tesisi’nin dolar kurundaki dalgalanma ve ekonomik kriz nedeni ile 2018 Hükümet Yatırım Planı’ndan çıkarılmıştır. Sayın Cumhur Başkanımızın Burdur Mitinginde söylediği gibi Burdur Belediyesi’nin yapamadığı, yapmadığı, hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Aksine hükümet yetkililerine şunu da ifade ediyoruz: “ Hükümetiniz, dolar kurundaki dalgalanmadan dolayı tedirgin ve yatırım planlarını öteleyecek ise imzalanacak bir protokolle bugünden sonra yapılacak işlerin tamamını Burdur Belediyesi olarak biz yapabiliriz. Burada suç Burdur Belediyesi’nin değil, ülkeyi iyi yönetemeyen ekonomik anlamda dar boğaza sokan ve ekonomik bir fırtınanın içine sürükleyenlerindir. Burdur Belediyesi teknik, mali ve personel bakımından hiç olmadığı kadar güçlü ve donanımlıdır. Kentimize gelen devlet büyüklerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı yanıltıp yanlış yönlendirenler, Burdur Halkı’na nereler yaparlar kararı halkımız versin.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir