Belediye Kitap Fuarında yerel yazarlar kitapseverleri bekliyor

Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü’nün CHP etkinliği diye

okullarda öğrencilerin fuarı ziyaretlerine engel

çıkardığı söylentisi kamuoyunda tepki topladı

Burdur Belediyesi 9’ncu Kitap Festivali 5’nci gününde ve kitapseverlerin ilgisini çekmeyi sürdürüyor; her gün harıl harıl çalışıyor; halkın yoğun ilgisi eksik olmuyor. Fuarın girişinde yerel yazarlara ayrılan stantlarda yöremizin yetiştirdiği yazar ve şairler kitapseverleri ağırlıyor. Bu kapsamda Bucaklı yazarlar da yerlerini aldı. Hasan Konu ve Ömer Özdamar kitapseverlerle buluşmaya başladı.

Ülkemizde okumanın dibe vurduğu, dijital iletişim sebebiyle bilgiye ulaşımın kolaylaşması sebebiyle kitap okuma özürlüsü olan insanlarımızın kitaptan iyice uzaklaştığı şartlarda insanın içine bir nebze ferahlık getiren kitap fuarları umudun ışığı oluyor. Geçmişte bir dönem üstüste eğitim birinciliğini yakalayan ve Okuyan Burdur unvanına sahip plan ilimizde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in düzenlediği geleneksel 9’uncu Kitap Fuarı kitapseverleri sevindirdi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN CHP

ORGANİZASYONU DİYE OKUL ÖĞRENCİLERİNİN ZİYARETİNİ ENGELLEDİĞİ SÖYLENTİSİ

Kamuoyundaki söylentiye göre Milli Eğitim Müdürlüğü’nün CHP’nin organizasyonu diye okullardaki öğrencilerin ziyaretlerini engellediği, buna tepki gösteren fuarın organizatörü Mehmet Abdioğulları’na göre kitabın siyasetinin olamayacağı, 40’a yakın yayınevinin katıldığı, 20’si lisanslı 50’yi aşkın yazarın söyleşi, imza günleri ve şiir dinletileri düzenlediği, binlerce vatandaşın ziyaret ettiği, 5 gündür stantlar arasında arı kovanı gibi insanın kaynaştığı bir mekânının girişinde yerel yazarlar için ayrılan stantta Bucaklı yazarlar Hasan Konu ve Ömer Özdamar da yerini aldı.

KıvılcımHaber’e konuşan Ömer Özdamar ve Hasan Konu, kendilerini ve kitaplarının tanıtımı yaptılar. İlgiden memnun olduklarını, Eğitim kenti Burdur’a okuyan Burdur kentinin yakıştığını, bu tip kitap etkinliklerinin önemli olduğunu ve sık sık yapılmasını gerektiği mesajını verdiler.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir