Doktor eksikliği çilesi

Bucak Devlet Hastanesindeki doktor eksikliği, bir yandan

hastanın sağlığını riske atıyor, diğer yandan hasta ve yakınlarını

çileden çıkarıyor; sıkıntı, eksiklik merkezden görevlendirmeyle

tamamlandığı için Burdur Devlet Hastanesi için de ayniyle vaki

17 yıllık sağlıkta liberalleşme ve piyasalaştırma politikaları sebebiyle Koruyucu Sağlık Sistemi bırakılıp Tedavi Edici Sağlık Sistemi uygulamaları sonucu dağ taş hastayla dolup taştı. Performans sistemiyle doktor, hasta muayenesinde dakikalarla sınırlandırıldı. Gelinen noktada sistem doktor bulamaz oldu. Bucak Devlet Hastanesi’ndeki doktor eksikliğinin yarattığı sıkıntı vatandaşı isyana itti. Doktor eksikliği, bir yandan hastanın sağlığını riske atıyor, diğer yandan hasta ve yakınlarını çileden çıkarıyor; sıkıntı, eksiklik merkezden görevlendirmeyle tamamlandığı için Burdur Devlet Hastanesi için de ayniyle vaki.

NNC Medya internet gazetesinin haberine göre, Bucak Devlet Hastanesi’nde yaşanan doktor sıkıntısı vatandaşı isyan ettirdi. Bucak Devlet Hastanesi’nde kardiyolog ve göğüs hastalıkları uzmanının olmaması, yine radyolog uzmanın tek olması vatandaşları sağlık yönünden başka arayışlara sevk ederken, 3 ay sonraya radyolojiden randevu verilmesi vatandaşı çileden çıkarttı.

İlçelerdeki doktor ihtiyacı merkezden görevlendirme yoluyla karşılanmaya çalışıldığından dolayı, Burdur Devlet Hastanesi’nde de zaman zaman sıkıntı yaşandığı ifade ediliyor. Hastane yönetiminin bu sıkıntılarla uğraşacağına personelini, yer değişikliği yaparak siyasi manevralar peşinde koştuğu, siyasi odaklar arasındaki çatışmalardan gelen emirleri uyguladığı ileri sürülüyor.

Hasta yakınları, “Burdur’un en büyük ilçesi Bucak’ta Devlet Hastanesi’nde doktor sıkıntısını herkesin görmesi lazım… Her seferinde övünerek modern büyük hastane yaptıklarını söyleyenler, hastanede doğru dürüst doktor bulunmadığından haberleri var mı acaba? Bu soruna neden bir çözüm bulunamıyor? Uzun süreden beri yaşanan bu sıkıntıdan dolayı hastalar çevre illerdeki hastanelere sevk ediliyor. 3 ay sonraya randevu verilmesinden dolayı hasta ve hasta yakınları oralarda büyük sıkıtılar yaşıyor. Buradan yetkililerimize sesleniyoruz” diye tepkilerini dile getirdi.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir