Suni tohumlama yapılan “Daisy” anne olacak

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi bünyesinde yer alan Suni Tohumlama Kliniği, çeşitli sebeplerle çiftleşme problemi yaşayan evcil hayvanlarından yavru elde etmek isteyen hayvan sahiplerine de destek vermeye devam ediyor.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, bir süre önce başlattığı suni tohumlama yöntemiyle evcil hayvanların da yavru sahibi olması hizmetini sürdürüyor.

MAKÜ KİMER’e konuşan Veteriner Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Güngör, “Daisy” isimli İngiliz Buldok köpeğine yapılan tohumlama hakkında bilgi verdi.

Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Dölerme ve Suni Tohumlama Kliniğinde yılda 10 tane suni tohumlama yapıldığını vurgulayan Güngör, “suni tohumlama uygulamasına gelen hasta sahipleri genellikle çiftleşme problemi ile ilgili nedenlerden dolayı fakültemizi ziyaret etmektedirler. Yaklaşık 35 gün önce tohumlama uygulamasını yapmış olduğumuz Daisy isimli İngiliz Buldoklarının bugün gebelik muayenesini gerçekleştirdik” dedi.

“Gereken bütün tetkikler yapıldıktan sonra suni tohumlama uygulamasını uygun gördük ve yapmış olduğumuz 3 uygulamanın sonucunda da 4 adet sağlıklı yavru olduğunu tespit ettik” diyen Güngör, “annemizin de genel sağlık durumu gayet iyi. Bir aksilik olmazsa 20-22 Mart 2019 tarihleri arasında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nde yapılacak operasyonla doğum gerçekleştirilecek” dedi.

Hayvan sahibi ise daha önce üniversitede böyle bir uygulama olduğunu bilmediğini belirterek “aynı cins 2 tane daha köpeğim var. Onları da buraya getirip suni tohumlama uygulaması yaptıracağız” dedi.

ULUSAL KANAL ANA HABER YAYINI

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir