Milletvekili Özçelik ile Başkan Ercengiz arasında çuvaldız gibi tivitler

Yerel seçimlere hızla ilerlerken

taraflar arasındaki polemikler de sertleşmeye başladı

AKP Milletvekili Bayram Özçelik, her seçim sürecinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamplaştırma, ötekileştirme ve gerilimi artırma taktiğini ilimizde uygulamaya koydu. Seçim süreci “Barış Kenti” diye anılan Burdur’un karakterine ters bir şekilde alevlenerek ilerliyor. Bir yandan vatan savaşı veriyoruz, ikinci İstiklal Savaşı içindeyiz, Mehmetçik sınır boylarında vatan bütünlüğü için terörist kurşununa göğsünü siper ediyor. Diğer yandan bu ne perhiz bu ne lahana turşusu durumu yaratarak, geçmişte olmadığı kadar ihtiyacımız olan milli birlik ve beraberliğimizi dinamitleyen tutumlar içine giriyor.

Bu kapsamda, Bayram Özçelik, epeydir sürdürdüğü gerilim ve sertleşme tutumuna bugün bir yenisi ekledi. Sosyal medya üzerinden Başkan Ercengiz’e sataşarak kavga çıkardı. Sosyal medyada Başkan Ercengiz ile Milletvekili Bayram Özçelik birbirine girdi.

Bu arada Mehmet Göker de kavga meraklısı Bayram Özçelik’e  “başkan adayları konuşsun; Burdur kavgadan bıktı” dedi.

Bayram Özçelik, sanki dili yokmuş gibi Deniz Kurt adına konuşmaya devam ediyor. Başkan Ercengiz’in, bir yandan Akkaya döneminden kalan 50 trilyon liralık borcu öderken diğer yandan da Belediye hizmetlerini sürdüklerini, yatırım yaptıklarını vurgulamasını kastederek, 2004 yılından Biyolojik Arıtma ve Senir Suyu projeleri için İller Bankası’na yapılan borçlanmayı gündeme getiren bir tivit atması üzerine sosyal medya savaşı yeniden başladı.

BİRAZ DAHA ÜSTÜNE GELSEK GELİR BOĞAZIMIZI SIKMAYA KALKARSIN!

Bak vekilim; biz hem iş yaptık hem borç ödedik.:)

Seçime kadar sen değil adayın muhatap olsun. Eğer çok istiyordun sen aday olsaydın. Sen benimle uğraşma git yasama görevini yap vatandaş sana bu görevi verdi 🙂

Biraz daha üstüne gelsek gelir boğazımızı sıkmaya kalkarsın

Başkan Ercengiz’in cevaplama tiviti, Bayram Özçelik’i Aşil topuğundan vuruyor; yumuşak karnına batıyor. Başkan Ercengiz, Hodri meydanını yeniliyor.

“Sadece yüreği varsa adayını karşıma gönder kaçıncı söyleyişim neden buna yanıt veremiyorsun.”

Milletvekili Özçelik, Meclis’teki tartışmalarda Başkan Ercengiz’in “benim akrabalarımın arasında Pensilvanya’da fotoğraf çektiren terörist yoktur” şeklindeki, kendisinin Pensilvanya’da Amerikancı darbeci Gladyo elebaşısı FETÖ ile çektirdiği fotoğrafı gündeme getirmesini kastederek, “Meclis’te şirazeden çıkmış gibi ben yokken şahsıma saldırırken vekil olduğumu bilmiyor muydun?” diye sorguladı.

Herkes kendi seviyesinde konuşmaya devam etsin o zaman, ben bana yakışan seviyede devam edeceğim, çünkü bir kenti temsil eden belediye başkanıyım, o zaman adayın muhatap olsun lütfen iyi akşamlar…

 ÇOK BASİT SİYASETÇİSİN; HIRSINDAN 17 YAŞINDAKİ GENCİN BOĞAZINI SIKTIN

Başkan Ercengiz’in cevabı çok sert oldu:

Bayram Özçelik’in, 24 Haziran seçimleri çalışmaları sırasında ziyaret ettikleri CHP il binasında “ben FETÖ’cü eli sıkmam” diyen bir CHP Gençlik Kolları üyesi 24 yaşındaki bir gencin hırslanarak boğazını sıkması ve mosmor etmesini kastederek, “çok basit siyasetçisin, hırsından 17 yaşında bir gencin boğazını sıktın bu ayıp şans yetmez mi?” dedi.

AŞAĞIDAKİ HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Cumhur İttifakı zorda; MHP adayları çekiyor Vatan Partisi İstanbul BBB Adayı İlker Yücel
EYT’liler Burdur’da toplanıyor Başkan Ercengiz “Hodri meydan” dedi
EYT’lilerin hak kaybı giderilmelidir Salda Gölü Millet Bahçesine tepkiler yankı buldu
Dikta zihniyetin hukuk karşısındaki hali perişanı Göreve geldikten 6 ay sonra çatısı çökmüş bir garaj
Erdoğan’dan Burdur’da kritik açıklamalar Başkan Ercengiz’den miting gibi mahalle toplantısı
Seçim bu sefer çantada keklik değil 9’ncı Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir